Bruksela idzie za ciosem w sprawie imigrantów! Bezczelne ultimatum i kolejne groźby wobec Polski

Siedziba Komisji Europejskiej w Brukseli

Wyrok Trybunału Sprawiedliwości Unii Europejskiej wyraźnie zachęcił urzędników Komisji Europejskiej do skomasowanych ataków na Polskę, Czechy i Węgry, które odmawiają przyjęcia islamskich imigrantów w ramach tzw. programu relokacji forsowanego przez Brukselę. Dzisiaj, unijny komisarz ds. migracji Dimitris Avramopoulos zagroził, że jeśli kraje nie rozpoczną procedury relokacji, to Komisja skieruje wobec nich wniosek do Trybunału Sprawiedliwości UE.

Avramopoulos zachęcony dzisiejszym werdyktem Trybunału, który stwierdził, że mechanizm relokacji imigrantów jest zgodny z unijnym prawem, po raz kolejny w arogancki i bezczelny sposób zagroził Polsce i innym członkom Grupy Wyszehradzkiej:

Drzwi są wciąż otwarte, powinniśmy przekonać wszystkie kraje członkowskie, żeby wywiązały się ze swoich zobowiązań. Państwa muszą pokazać solidarność teraz. (…) Jeśli kraje, które nie przyjęły ani jednej osoby, albo od dłuższego czasu nie wykonały żadnych działań w tym kierunku, nie zrobią nic w nadchodzących tygodniach, będziemy rozważać ostatni krok w procedurze, aby skierować sprawę do Trybunału.

Pierwsze tego typu groźby padały wobec Polski i innych krajów Europy Środkowo-Wschodniej już w maju bieżącego roku. Wtedy to Komisja Europejska wezwała do natychmiastowego rozpoczęcia procedury relokacji islamskich imigrantów. Rząd premier Beaty Szydło konsekwentnie odmawia przyjmowania imigrantów, powołując się na fakt, że to władze państw członkowskich a nie KE decydują o polityce migracyjnej, a także podając w wątpliwość skuteczność mechanizmu relokacji, który tylko zachęca kolejne tysiące imigrantów do przybywania do Europy.

Dzisiaj premier Beata Szydło była pytana przez dziennikarzy o decyzję Trybunału Sprawiedliwości Unii Europejskiej i politykę migracyjną rządu PiS. Szefowa polskiego rządu stwierdziła, że nie zmienia on stanowiska rządu w tej sprawie:

Myśmy się tego spodziewali. Byłam przekonana, że taka decyzja zostanie podjęta. Natomiast to nie zmienia absolutnie stanowiska polskiego rządu, jeśli chodzi o politykę migracyjną. Myślę, że również i Grupy Wyszehradzkiej.

Zarówno dzisiejsza decyzja Trybunału, jak i kolejne groźby komisarza ds. migracji Dimitrisa Avramopoulosa pokazują, że Bruksela zrobi wszystko, aby sprowadzić do Polski i innych krajów Europy Środkowej islamskich imigrantów. Unijnych urzędników nie interesuje bezpieczeństwo obywateli, decyzje rządów czy niechęć społeczeństw wobec takiego kroku. Brukselscy urzędnicy są lewicowymi fanatykami i będą robić wszystko, aby dalej budować utopię społeczeństwa wielokulturowego opartą na poprawności politycznej i multikulti.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here