Służby specjalne, lustracja, plan Balcerowicza i dużo więcej! “Sidła strachu” – ten film MUSISZ zobaczyć

“Sidła strachu” to dokumentalny film w reżyserii Włodzimierza Kulikowskiego, który opowiada o kulisach działań i upadków rządu premiera Jana Olszewskiego. Przypomina i odkrywa na nowo rolę wielu postaci polskiego życia publicznego i politycznego takich oraz przedstawia szokujące fakty dotyczące tzw. transformacji ustrojowej, która doprowadziła do zniszczenia polskiego przemysłu i wyprzedaży majątku narodowego. Obraz ten pokazuje, jakie możliwości stały przed naszym krajem i dlaczego “nocna zmiana” zablokowała jego rozwój na dziesiątki lat.

Film pokazuje działalność i wpływ rosyjskich służb oraz działanie ich agentury. Pokazuje, jak prezydent Lech Wałęsa optował za stworzeniem polsko-rosyjskich spółek na terenach dawnych baz wojsk sowieckich, z czego wycofał się dopiero pod naciskiem premiera Olszewskiego. W opisie filmu czytamy:

Czytaj więcej poniżej
loading...

Film “Sidła strachu” opowiada o kulisach upadku rządu Jana Olszewskiego i stara się pokazać, jaki wpływ na to miały polskie i rosyjskie służby specjalne. Opisuje także, na przykładzie konkretnych faktów, patologie prywatyzacyjne i gospodarcze, z którymi musiała się zmierzyć ekipa rządowa, i sam premier Jan Olszewski, usiłując wyjść z pułapki tzw. planu Balcerowicza. Widz dowie się też o wielu nieznanych, sensacyjnych faktach związanych z polityką i gospodarką.

Jest to obraz, który powinien obejrzeć każdy Polak, niezależnie czy interesuje się życiem politycznym, czy nie. Pokazane są tutaj mechanizmy i działania, które doprowadziły do tragicznego bezrobocia lat 90-tych, rabunkowej prywatyzacji, a w rezultacie do stworzenia z naszego kraju rezerwuaru taniej siły roboczej. Obnażane są kłamstwa dotyczące dzikiej prywatyzacji i jej skutków.

Widz otrzymuje olbrzymią dawkę faktów podanych w niezwykle jasny i klarowny sposób dotyczących kulisów życia gospodarczego i sytuacji polski w latach 90-tych. Obalane są mity, którymi karmią nas politycznie poprawne media, a także przywoływana jest oś sporu politycznego, który trwa do dziś. Po jednej stronie Jan Olszewski, Antoni Macierewicz i Jarosław Kaczyński, a z drugiej strony Donald Tusk, Tadeusz Mazowiecki czy Jacek Kuroń. Po obejrzeniu tego filmu widz uświadamia sobie, że podział, który panuje w Polsce trwa tak naprawdę od dziesiątek lat i dotyczy spraw fundamentalnych.

Warto wygodnie usiąść w fotelu i poświęcić 40 minut na obejrzenie “Sideł strachu”. Oprócz ogromu informacji pomagających zrozumieć obecną sytuację naszego kraju i skutki upadku Jana Olszewskiego mamy do czynienia ze znakomitą technicznie produkcją, świetnymi komentarzami oraz niezwykle spójnym przekazem. Praca reżysera Janusza Kuligowskiego zasługuje na najwyższe uznanie!


Jak to skomentujesz? ⇓ |

CZYTAJ WIĘCEJ>

1 KOMENTARZ

  1. Na mojej OSI , na FB w ramach oceny systemu FB skrybów(…) jest jedna o mnie ; z którą w 100 % się zgadzam i niestety już nie do odwrócenia: Oto i ona:wpis na osi 17 czerwca 9:21 Tam jest sens mojej drogi.

    0

    0

ZOSTAW ODPOWIEDŹ