“Powtórzyłabym te słowa”. Zdecydowana wypowiedź premier Szydło!

Premier Beata Szydło gościła w studiu nowej telewizji internetowej wPolsce.pl związanej z portalem wpolityce.pl. Szefowa polskiego rządu odniosła się do kwestii imigracji i swoich słów z obozu w Auschwitz o ochronie polskich obywateli za co spadła na nią medialna nagonka i fala krytyki. Premier komentowała także sprawę dzisiejszego ataku na muzułmanów w Londynie oraz odniosła się do zakłócania miesięcznic smoleńskich.

Podczas wywiadu prowadzonego przez redaktora Michała Karnowskiego Beata Szydło komentowała własną wypowiedź, która za wskazaniem Donalda Tuska stała się pretekstem do nagonki na nią samą oraz na nasz kraj. Szydło powiedziała, że nie wycofuje się z tych słów oraz nie miały one żadnego związku z imigrantami:

Czytaj więcej poniżej
loading...

Musze sprostować, że te słowa nie mogą być powiązane z migrantami. To dowód w jaki sposób manipulowane są słowa polityków PiS. Przez dwa dni obserwowałam tę histerię i postanowiłam nie zabierać głosu dla szacunku dla miejsca, w którym byłam. Powtórzyłabym te słowa. Mówienie w Auschwitz o ofiarach i o prawdzie historycznej jest konieczne.

Beata Szydło komentowała także forsowany przez Komisję Europejską program relokacji imigrantów z obozów we Włoszech i w Grecji. Według niej i polskiego rządu plan ten wcale nie rozwiązuje problemu imigracyjnego, a tylko zachęca coraz większe rzesze ludzi do przybywania do Europy. Według polskiej premier jest to działanie, które uspokaja sumienia europejskich polityków, ale w żaden sposób nie pomaga rozwiązywać problemu, rozbudzając jedynie nadzieje ludzi przybywających do Europy. Pytana o tak zwane korytarze humanitarne powiedziała, że z ocen rządu dużo więcej można zaoferować ludziom umożliwiając im leczenie na miejscu, niż sprowadzając ich do Polski.

Szefowa polskiego rządu odniosła się także do ataku z wykorzystaniem ciężarówki, który tym razem został skierowany przeciwko wychodzącym z londyńskiego meczetu muzułmanom. Według niej sytuację, w której nienawiść coraz bardziej daje o sobie znać jest bardzo trudna do rozwiązania i z pewnością będziemy świadkami kolejnych wydarzeń świadczących o wojnie cywilizacji:

Spirala nienawiści i spirala śmierci się nakręca. Zadaniem polityków jest, aby to powstrzymać. Jak to zrobić? Najłatwiej mówić, a najtrudniej to zrobić. Obawiam się, że jeszcze przez wiele miesięcy będziemy wstrząsani takimi wydarzeniami.

Beata Szydło odniosła się także do agresywnych zachowań podczas miesięcznic smoleńskich oraz odwiedzin Wawelu przez Jarosława Kaczyńskiego, który co miesiąc odwiedza grób swojego brata i bratowej. Według niej zjawisko to jest niepokojące, tym bardziej, że chcący oddać hołd ofiarom Smoleńska przychodzą się modlić, a spotyka ich niepohamowana nienawiść i agresja. Według premier granice zostały już przekroczone i taka sytuacja może skończyć się tragicznie.

Postawa Beaty Szydło i jej zdecydowanie pokazują, że nieprzypadkowo została powierzona jej funkcja premiera. Jest to szczególnie istotne, gdyż w ostatnich dniach spadła na nią olbrzymia fala krytyki w związku z wypowiedziami w Auschwitz i zdecydowaną postawą polskiego rządu w sprawie odmowy przyjmowania arabskich imigrantów. Można tylko mieć nadzieję, że w dalszym ciągu stanowisko to zostanie powstrzymane i nie będziemy mieli u siebie takich scen, jakie widzimy w ostatnim czasie w krajach Europy Zachodniej.

 

 


Jak to skomentujesz? ⇓ |

CZYTAJ WIĘCEJ>

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ