W punkt! Minister Błaszczak obnaża kłamstwa PO w dotyczące uchodźców!

Minister spraw wewnętrznych i administracji Mariusz Błaszczak zabrał głos podczas XII Zjazdu Klubów “Gazety Polskiej” odbywającego się w Spale i w zdecydowanych słowach wypowiedział się na temat polityki rządu w sprawie uchodźców i tego co głosi “totalna opozycja”. Minister podkreślił, że Polska wspiera ofiary wojny, które są na Bliskim Wschodzie i najbardziej potrzebują pomocy.

Błaszczak odpowiadając na zarzuty, że Polska nie jest solidarna stwierdził, że to kłamstwa i pomoc jaką niesie polski rząd ofiarom wojny i prawdziwym uchodźcom jest efektywna i dobrze wykorzystywana. Szef MSWiA wspomniał choćby o wsparciu dla szpitala w syryjskim Aleppo, a także współpracy z Kościołem:

Czytaj więcej poniżej
loading...

Zarzucają nam, ci z totalnej opozycji, ci, którzy walczą z rządem, że nie jesteśmy solidarni. To kłamstwo. My jesteśmy solidarni. My pomagamy na miejscu, my pomagamy tam, gdzie ta pomoc jest efektywna. My pomagamy tam, gdzie ta pomoc jest wykorzystywana, za pośrednictwem chociażby takiej instytucji jak Papieskie Stowarzyszenie Kościół w Potrzebie. Tam rząd polski kieruje wsparcie finansowe

Odnosząc się do nacisków Komisji Europejskiej i PO, które za wszelką cenę chcą ściągania do Polski arabskich imigrantów minister powiedział, że jest to próba narzucenia polityki Zachodu krajom Europy Środkowej. Błaszczak dodał, że wynikiem tej polityki jest rosnące zagrożenie w krajach Europy Zachodniej oraz zamachy terrorystyczne, które zdarzają się coraz częściej. Minister stwierdził, że Polska nie może dopuścić, aby podobne sceny działy się w naszym kraju:

Zobaczmy, ile zagrożeń czyha na zwykłych ludzi w wielkich miastach na zachodzie Europy (…). Wystarczy przejść się ulicami Brukseli, żołnierze z długą bronią patrolują ulice Brukseli, we Francji jest stan wyjątkowy, ulice są patrolowane przez wojsko i naszym zadaniem, polskiego rządu, jest zatrzymanie tego wszystkiego, co próbuje nam się narzucić 

Mariusz Błaszczak zaznaczył, że to rząd Platformy Obywatelskiej wyłamał się z solidarności Grupy Wyszehradzkiej w 2015 roku i zgodził się na przyjęcie imigrantów. Według niego żadne pojęcie “europejskiej solidarności” nie obliguje naszego kraju do podporządkowania się żądaniom Brukseli. Minister spraw wewnętrznych i administracji powiedział, że Polacy przekazali władzę Prawu i Sprawiedliwości podczas wyborów i rząd, którego jest członkiem realizuje politykę, która zapewnia bezpieczeństwo Polsce i jej mieszkańcom.

Minister Mariusz Błaszczak po raz kolejny obnażył kłamstwa PO, która zarzuca rządowi, że nie jest solidarny i nie pomaga ofiarom wojny. Sytuacja ma się zgoła inaczej, polskie władze, jak zaznaczył szef MSWiA pomagają ludziom na miejscu, gdzie potrzeby są najbardziej palące. Jest to szczególnie ważne, gdyż jak powiedział wczoraj Witold Repetowicz w programie “Studio Polska” wśród 160 tys. ludzi przeznaczonych do relokacji w obozach w Grecji i Włoszech, jedynie 3 tys. jest uchodźcami! Widać wyraźnie, że Komisja Europejska i kibicująca jej PO chcą narzucić islamskich imigrantów krajom, gdzie nie ma problemu z islamskimi gettami, terroryzmem, prawem szariatu i wszelkimi “ubogaceniami kulturalnymi”. Dobrze, że polskie władze nie zgadzają się na tak swoiście rozumianą “europejską solidarność”.

 

 


Jak to skomentujesz? ⇓ |

CZYTAJ WIĘCEJ>

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ