Prezydent mówi jak jest! Ostre słowa pod adresem Tuska i eurokratów!

Prezydent Andrzej Duda udzielił wywiadu Telewizji Republika i poruszył w nim między innymi postawę byłego premiera, a obecnego szefa Rady Europejskiej Donalda Tuska, a także odniósł się do ataków na nasz kraj i rządzących. Prezydent Duda nie próbował silić się na dyplomację i ocenił zachowanie Tuska w wyjątkowo ostrych słowach. Duda zaznaczył także, że europejski establishment nie chce pogodzić się z konserwatyzmem polskich władz, które oprócz prawicowych poglądów naruszyły także interesy Zachodu.

Prezydent Duda pytany o zachowanie Donalda Tuska, który zaatakował premier Beatę Szydło za słowa o ochronie obywateli i silnym państwie pytał retorycznie, czy Tusk chce żeby polskie państwo przestało istnieć. Głowa państwa przypomniała, że w czasie II wojny światowej nie istniała II RP i możliwe były wszystkie straszne rzeczy z zagładą Żydów na czele:

Czytaj więcej poniżej
POLUB i poczuj narodową dumę! 🙂

Jeśli były premier polskiego rządu a dziś przewodniczący Rady Europejskiej, o słowach na temat państwa, które powinno być silne by chronić swoich obywateli, wypowiada się negatywnie, to jakiego państwa Donald Tusk chce? Takiego, które nie będzie istniało? Państwo polskie nie istniało podczas II wojny światowej i wydarzyło się wiele złych rzeczy, jak choćby zagłada społeczeństwa żydowskiego

Prezydent odnosząc się do ataków, które wymierzone są w niego osobiście, a także w polski rząd i nasz kraj powiedział, że postawa polskich władz nie podoba się europejskim elitom, które odeszły od chrześcijaństwa i na każdym kroku walczą z chrześcijańskimi korzeniami, na których zbudowana została Europa:

Polski rząd nie jest formacją, z której przedstawiciele Unii Europejskiej czy innych, liberalno-lewicowych partii w całej Europie są zadowoleni. Zarówno PiS, jak i ja, głosimy jasne poglądy prawicowe, mówimy o wartościach i o tym skąd one się wzięły. Wracamy do wartości chrześcijańskich, na których wyrósł cały Stary Kontynent i chcemy do nich wracać a nie się ich wyrzekać

Prezydent dodał, że ataki te to też zagrożenie dla wielkich interesów Zachodu, który chciał traktować Polskę jako źródło taniej siły roboczej i stanowił miejsce wypoczynku dla ludzi z Europy Zachodniej. Według niego bardzo wpływowym siłom nie w smak fakt, że Polska zaczyna być podmiotem na arenie międzynarodowej i jest to normalna gra interesów, w której każdy walczy, aby uzyskać dla siebie jak najwięcej:

Bo najlepiej byłoby, gdybyśmy tutaj, nad Wisłą mieli tanią siłę roboczą i zielone tereny wypoczynkowe. Tanią silę roboczą, żeby zabrać ją na zachód Europy, żeby tam pracowała, tanio produkowała, a w tym samym czasie, żeby tutaj na zielonych terenach mogli wypoczywać zamożni mieszkańcy Europy zachodniej.

Andrzej Duda odnosząc się do protestów i awantur prowokowanych podczas miesięcznic smoleńskich powiedział, że jest to bardzo smutna sytuacja, tym bardziej, że współpracował ze ś.p. prezydentem Lechem Kaczyńskim i w Smoleńsku zginęło wielu jego znajomych. Według niego agresywne zachowania są swego rodzaju prowokacją, która ma sprawiać wrażenie, że w Polsce cały czas jest niespokojnie, ciągle jest jakiś niepokój. Duda dodał, że takie rozhuśtanie emocji może w końcu doprowadzić do tragedii i być może taki jest cel:

Uważam to za jakąś wielką prowokację, próbę zrobienia jakiejś wielkiej awantury politycznej. Nie wiem, czy celem jest wywołanie zamieszek, czy celem jest to, żeby krew się polała, ale nie mogę tego wykluczyć, patrząc na te zachowania.  Nie wykluczam, że chodzi o sprowokowanie zamieszek

Prezydent Andrzej Duda w wywiadzie dla Telewizji Republika pokazał, że zależy mu na interesie państwa polskiego, a nie dobrej prasie w zachodnich mediach. Zdecydowana ocena zachowania Donalda Tuska jest jak najbardziej na miejscu, tym bardziej, że obecny szef Rady Europejskiej nie ukrywa czyich broni interesów. Celna jest także diagnoza ataków na polskie władze płynących z Zachodu, gdzie elity nie mogą znieść faktu, że Polska wreszcie zaczęła walczyć o swoje interesy, a nie o poklepywanie po plecach. Postawa polskiego prezydenta może cieszyć w sytuacji ciągłych ataków i nagonki na nasz kraj i daje nadzieję, że on i rząd będą działać w interesie Polski, a nie zachodnich elit jak postępuje choćby Donald Tusk.

JAK TO SKOMENTUJESZ? ZOBACZ WIĘCEJ

1 KOMENTARZ

  1. Mówić wprost, o co chodzi opozycji. Demaskować prawdziwe ich zamiary bez owijania w bawełnę. Uprzedzać ich poczynania.

    7

    0

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here