Poseł Jakubiak ostro o Tusku i jego działaniach! Tak go jeszcze nikt nie nazwał!

W programie Kawa na ławę” na antenie TVN24 trwała burzliwa dyskusja na temat słów premier Beaty Szydło wypowiedzianych w Auschwitz o ochronie polskich obywateli. Na premier trwa nagonka z udziałem polityków Platformy Obywatelskiej, a sygnał do ataku dał swoim twittem Donald Tusk, pisząc, że takie słowa nie powinny nigdy paść z ust polskiego premiera. W zdecydowany sposób do wypowiedzi i postawy obecnego szefa Rady Europejskiej odniósł się poseł Kukiz’15 Marek Jakubiak.

Poseł Jakubiak stwierdził, że Donald Tusk “przegina” i to właśnie dzięki niemu trwa obecnie atak na premier polskiego rządu. Według Jakubiaka Tusk rozgrywa w Polsce swoje sprawy, a powinien zajmować się rzeczami, do których jest powołany jako szef Rady Europejskiej.

Czytaj więcej poniżej
loading...

Donald Tusk, myślę, że powinien zająć się Europą, jest to urzędnik europejski pochodzenia polskiego. Niech się tam zajmie Europą. A będzie mówił co w Auschwitz było czy nie było.

W obronie Tuska wystąpił natychmiast poseł Platformy Obywatelskiej Sławomir Neumann, który słowa Jakubiaka nazwał “głupstwami”. Wedle Neumanna w rozmowie o Auschwitz nie powinno padać słowo “pochodzenie”. Neumann oczywiście powtórzył narrację, jakoby wypowiedź Beaty Szydło o ochronie polskich obywateli była straszeniem Polaków islamskimi imigrantami i stwierdził, że nie wolno wykorzystywać miejsca takiego jak dawny obóz koncentracyjny do rozgrywek politycznych.

Bardzo krytycznie do słów Donalda Tuska i jego postawy wobec Polski odniósł się także wiceminister sprawiedliwości Patryk Jaki. Według niego słowa premier były “oczywistością” i odzwierciedlały fakt, że II RP nie zdołała ochronić wielu swoich obywateli pochodzenia żydowskiego. Minister Jaki uważa, że Donald Tusk pokazuje, że nie służy Polakom, ani Polsce, a będąc szefem Rady Europejskiej robi wszystko w interesie Niemiec:

Moim zdaniem, nikt nie zwolnił Donalda Tuska od tego, żeby pamiętał, że służy również Polaków. Nie mówię, żeby służył “tylko”, ale “również” Polakom, a nie przede wszystkim Niemcom.

Ostre wypowiedzi Marka Jakubiaka i Patryka Jakiego odzwierciedlają postawę i działanie byłego premiera, który jako szef Rady Europejskiej powinien zachowywać dystans do sporów w kraju swojego pochodzenia, a nie mieszać się do politycznych rozgrywek. Poseł Jakubiak słusznie zauważył, że Tusk kompletnie zapomina o Polsce i stał się eurokratą pełną gębą. Z kolei minister Jaki słusznie zauważył, że zasiadając w fotelu przewodniczącego Rady Europejskiej Tusk ewidentnie reprezentuje interesy jednego państwa – Niemiec. Właśnie Berlinowi chodzi o rozpętanie nagonki na Beatę Szydło i Polskę, z czego Tusk wywiązał się znakomicie. Patryk Jaki słusznie zauważył, że słowa polskiej premier o obronie obywateli były jak najbardziej uprawnione i w podobnym tonie wypowiadają się przedstawiciele społeczności żydowskich.

 


Jak to skomentujesz? ⇓ |

CZYTAJ WIĘCEJ>

3 KOMENTARZE

  1. POWIEDZMY SZCZERZE: Polska przez 8 lat rzadzil NIEMIECKI AGENT. Panstwo bylo TEORETYCZNE a zlodzieje kradli co i jak chcieli W MAJESTACIE PRAWA, w majestacie TK, w majestacie RPO, w majestacie Senatu i Sadow wszelkiej masci!

    0

    0

ZOSTAW ODPOWIEDŹ