Poseł Jakubiak ostro o Tusku i jego działaniach! Tak go jeszcze nikt nie nazwał!

W programie Kawa na ławę” na antenie TVN24 trwała burzliwa dyskusja na temat słów premier Beaty Szydło wypowiedzianych w Auschwitz o ochronie polskich obywateli. Na premier trwa nagonka z udziałem polityków Platformy Obywatelskiej, a sygnał do ataku dał swoim twittem Donald Tusk, pisząc, że takie słowa nie powinny nigdy paść z ust polskiego premiera. W zdecydowany sposób do wypowiedzi i postawy obecnego szefa Rady Europejskiej odniósł się poseł Kukiz’15 Marek Jakubiak.

Poseł Jakubiak stwierdził, że Donald Tusk “przegina” i to właśnie dzięki niemu trwa obecnie atak na premier polskiego rządu. Według Jakubiaka Tusk rozgrywa w Polsce swoje sprawy, a powinien zajmować się rzeczami, do których jest powołany jako szef Rady Europejskiej.

Czytaj więcej poniżej
POLUB i poczuj narodową dumę! 🙂

Donald Tusk, myślę, że powinien zająć się Europą, jest to urzędnik europejski pochodzenia polskiego. Niech się tam zajmie Europą. A będzie mówił co w Auschwitz było czy nie było.

W obronie Tuska wystąpił natychmiast poseł Platformy Obywatelskiej Sławomir Neumann, który słowa Jakubiaka nazwał “głupstwami”. Wedle Neumanna w rozmowie o Auschwitz nie powinno padać słowo “pochodzenie”. Neumann oczywiście powtórzył narrację, jakoby wypowiedź Beaty Szydło o ochronie polskich obywateli była straszeniem Polaków islamskimi imigrantami i stwierdził, że nie wolno wykorzystywać miejsca takiego jak dawny obóz koncentracyjny do rozgrywek politycznych.

Bardzo krytycznie do słów Donalda Tuska i jego postawy wobec Polski odniósł się także wiceminister sprawiedliwości Patryk Jaki. Według niego słowa premier były “oczywistością” i odzwierciedlały fakt, że II RP nie zdołała ochronić wielu swoich obywateli pochodzenia żydowskiego. Minister Jaki uważa, że Donald Tusk pokazuje, że nie służy Polakom, ani Polsce, a będąc szefem Rady Europejskiej robi wszystko w interesie Niemiec:

Moim zdaniem, nikt nie zwolnił Donalda Tuska od tego, żeby pamiętał, że służy również Polaków. Nie mówię, żeby służył “tylko”, ale “również” Polakom, a nie przede wszystkim Niemcom.

Ostre wypowiedzi Marka Jakubiaka i Patryka Jakiego odzwierciedlają postawę i działanie byłego premiera, który jako szef Rady Europejskiej powinien zachowywać dystans do sporów w kraju swojego pochodzenia, a nie mieszać się do politycznych rozgrywek. Poseł Jakubiak słusznie zauważył, że Tusk kompletnie zapomina o Polsce i stał się eurokratą pełną gębą. Z kolei minister Jaki słusznie zauważył, że zasiadając w fotelu przewodniczącego Rady Europejskiej Tusk ewidentnie reprezentuje interesy jednego państwa – Niemiec. Właśnie Berlinowi chodzi o rozpętanie nagonki na Beatę Szydło i Polskę, z czego Tusk wywiązał się znakomicie. Patryk Jaki słusznie zauważył, że słowa polskiej premier o obronie obywateli były jak najbardziej uprawnione i w podobnym tonie wypowiadają się przedstawiciele społeczności żydowskich.

 

JAK TO SKOMENTUJESZ? ZOBACZ WIĘCEJ

3 KOMENTARZE

  1. POWIEDZMY SZCZERZE: Polska przez 8 lat rzadzil NIEMIECKI AGENT. Panstwo bylo TEORETYCZNE a zlodzieje kradli co i jak chcieli W MAJESTACIE PRAWA, w majestacie TK, w majestacie RPO, w majestacie Senatu i Sadow wszelkiej masci!

    2

    0

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here