Państwa równe i równiejsze w UE! Zobacz, które kraje nie przyjmują imigrantów, a Bruksela nie reaguje!

Jak informowaliśmy wczoraj Komisja Europejska rozpoczęła wobec naszego kraju procedurę o naruszeniu unijnego prawa w sprawie odmowy przyjmowania imigrantów w ramach tzw. kwot z obozów w Grecji i Włoszech. Oprócz naszego kraju tą formą nacisku zostały objęte także Czechy i Węgry. Wielu umyka jednak fakt, że Austria i Dania nie przyjęły także ani jednego imigranta w ramach zarządzania Brukseli, a żadne oficjalne procedury nie zostały podjęte wobec tych dwóch państw.

W 2015 roku rząd Ewy Kopacz zgodził się na przyjęcie 7 tysięcy imigrantów z obozów we Włoszech i Grecji. Jednak w tym samym roku władzę przejęło Prawo i Sprawiedliwość i przedstawiciele nowych władz powiedzieli, że nie będą wykonywać decyzji Komisji Europejskiej mówiącej o przyjmowaniu uchodźców. Podobną postawą wykazały się Czechy i Węgry i wobec tych państw została wszczęta procedura złamania unijnego prawa.

Czytaj więcej poniżej
loading...

W przeciwieństwie do krajów Europy Środkowo-Wschodniej żadne ostre reakcje nie zostały zastosowane wobec Austrii i Danii, które jak wynika z oficjalnych statystyk z 9. czerwca 2017 roku również nie przyjęły żadnych imigrantów z Grecji Włoch. Tak właśnie wygląda równe traktowanie państw członkowskich przez unijnych urzędników z Brukseli.

http://niewygodne.info.pl/gify7/relokanci-550-gif.gif

Widać wyraźnie, że Jean-Claude Juncker i jego współpracownicy próbują pokazać państwom niedawno przyjętym do Unii Europejskiej, kto tu rządzi i doprowadzić je do uległości wobec centrali w Brukseli. Sprawa ta nie jest odosobniona. Wczoraj informowaliśmy o pakiecie lotniczym forsowanym przez unijne instytucje, który forsuje rozwiązania korzystne dla największych linii lotniczych i dyskryminuje mniejszych przewoźników. Podobnie sprawa ma się z żywnością drugiej kategorii, która jest sprzedawana przez wielkie sieci handlowe do Polski i innych krajów Europy Środkowo-Wschodniej. Mimo dowodów dostarczonych przez naukowców z Pragi Komisja Europejska udaje, że taki problem nie istnieje.

Rozpoczęcie oficjalnej procedury wobec Polski, Czech i Węgier nie jest zaskoczeniem. Od lat widać, że państwa przyjęte stosunkowo niedawno do Unii Europejskiej traktowane są głównie jako wielki rynek zbytu, a ich prawa lekceważone.Właśnie z taką sytuacją mamy tutaj miejsce. Mimo, że Dania i Austria również nie realizują wytycznych KE, to wobec nich nie ma żadnych oficjalnych procedur, gróźb czy innych form nacisku. Po raz kolejny okazuje się, że Bruksela w swoim działaniu faworyzuje kraje “starej Unii”, a członków Wspólnoty z krótkim stażem chce zmusić do bezpodstawnej uległości wobec swoich chorych pomysłów.


Jak to skomentujesz? ⇓ |

CZYTAJ WIĘCEJ>

2 KOMENTARZE

  1. Dania ,jak mi wiadomo nie jest członkiem UE, a moze sie myle?! a
    A w AUSTRII MUZUŁMANOW na” kopy i peczki” -byłam kilka razy w WIEDNIU, WIDZIAŁAM SNIADYCH MIESZKANCOW stolicy Austrii,ktorzy wydaja sie zasymilowani z Wiedenczykami.

    0

    6

ZOSTAW ODPOWIEDŹ