Minister Macierewicz miażdży TW “Bolka”! Zobacz co powiedział szef MON!

Minister obrony narodowej Antoni Macierewicz wypowiedział się w TVP INFO na temat obalenia rządu premiera Jana Olszewskiego, od którego minęło dokładnie 25 lat. To właśnie Macierewicz pełniący w tamtym gabinecie funkcję ministra spraw wewnętrznych wykonał ustawę lustracyjną i ujawnił listę tajnych współpracowników Służby Bezpieczeństwa, którzy pełnili ważne państwowe funkcje. To właśnie ta decyzja spowodowała działania, które doprowadziły do upadku rządu Olszewskiego, a popierał ją ówczesny prezydent Lech Wałęsa.

To właśnie Wałęsa był na pierwszym miejscu tzw. “listy Macierewicza”, na której umieszczono nazwiska donosicieli komunistycznej bezpieki. Minister Macierewicz w niezwykle ostrych słowach ocenił postawę byłego lidera “Solidarności”, który chcąc ukrywać swoje związku z tajną policją PRL blokował lustrację i dekomunizację jako:

Czytaj więcej poniżej
POLUB i poczuj narodową dumę! 🙂

„jednego z największych szkodników w najnowszej historii Polski”. 

Minister Macierewicz przypomniał, że to właśnie z Belwederu płynęły oficjalne koncepcje typu NATO-bis w tym samym momencie, kiedy premier Olszewski podpisywał deklarację o chęci wstąpienia Polski do Sojuszu Północnoatlantyckiego. Wałęsa popierał także powstawanie spółek “joint ventures”, którymi mieli kierować funkcjonariusze KGB i GRU mając bezpośredni wpływ na polską gospodarkę. Macierewicz ocenił, że Polacy zostali oszukani w sprawie postaci i działań Lecha Wałęsy przez zmasowaną kampanię medialną płynącą szczególnie z mediów takich jak TVN czy “Gazeta Wyborcza”.

Obecny szef MON stwierdził także, że obalenie rządu Jana Olszewskiego miało olbrzymi wpływ na to co działo się w latach 90-tych w polskiej gospodarce i zezwolenie na wyprzedaż za bezcen polskiego majątku narodowego oraz osłabienie polskiej armii:

Mielibyśmy dzisiaj przemysł motoryzacyjny, farmaceutyczny, budowlany, Wojsko Polskie byłoby silne, a poziom życia na pewno co najmniej dwa razy wyższy”

Odnosząc się do obecnej sytuacji Polski minister podkreślił, że walka trwała długo, ale po decyzji wyborców z 2015 roku jest szansa odbudowy Polski wolnej i niepodległej. Minister zaznaczył zdecydowane działania polskiego rządu i poprawę sytuacji gospodarczej, która skutkuje między innymi rekordowo niskim bezrobociem.

Nie sposób nie zgodzić się z Antonim Macierewiczem zarówno w ocenie działań premiera Jana Olszewskiego, jak i postawie byłego prezydenta Lecha Wałęsy. Zatrzymanie lustracji i dekomunizacji spowodowało katastrofalne skutki w naszym kraju, wielkie bezrobocie, biedę i marazm lat 90-tych. Rządzący po “Nocnej zmianie” wielokroć kierowali się nie interesem Polski a obcych mocarstw. Cieszy fakt, że rząd Prawa i Sprawiedliwości mając większość w Sejmie kontynuuje dzieło premiera Olszewskiego i skutki tych działań widać wyraźnie już po niecałych dwóch latach rządzenia.

JAK TO SKOMENTUJESZ? ZOBACZ WIĘCEJ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here