Polacy ranni po wybuchu paniki w Turynie! Ludzie myśleli, że to kolejny zamach!

Jak informuje ministerstwo spraw zagranicznych co najmniej dwóch Polaków jest rannych po wybuchu paniki, do jakiego doszło w strefie kibica w Turynie, gdzie zgromadzeni ludzie oglądali finał Ligi Mistrzów pomiędzy miejscowym Juventusem a Realem Madryt. Według włoskich mediów w sumie rany odniosło aż 1400 osób.

Przyczyną paniki wśród kibicujących ludzi było prawdopodobnie się metalowej konstrukcji. Huk jaki w wyniku tego powstał był podobny do wybuchu bomby i spowodował ucieczkę tysięcy ludzi, w wyniku czego oglądający finałowy mecz Ligi Mistrzów tratowali się wzajemnie.

Czytaj więcej poniżej
POLUB i poczuj narodową dumę! 🙂

Według informacji MSZ dwoje Polaków odniosło obrażenia. Jedna z tych osób była lekko poszkodowana i już zdążyła opuścić szpital. Drugiej osobie pomaga polski konsul, który jest w kontakcie z rodziną poszkodowanego. W szpitalach w Turynie obowiązuje stan wyjątkowy w związku z przyjęciem ogromnej liczby rannych, taki sam jaki wprowadza się przy zagrożeniu terrorystycznym.

Wielu poszkodowanych odniosło rany ze względy na zalegające wszędzie szkło z rozbitych butelek. Jak mówi szef wydziału zdrowia zarządu miasta Turyny Antonio Saitta:

Tego łatwo można było uniknąć

Według niego winę za tak wielką liczbę rannych ponoszą organizatorzy, którzy wpuszczali tysiące ludzi wnoszących napoje w szklanych butelkach bez żadnej kontroli. Burmistrz Turynu Chiara Appendino napisała na swoim Twitterze, że jest wstrząśnięta wydarzeniami z ubiegłej nocy.

Mecz, który oglądali widzowie w Turynie ostatecznie skończył się dotkliwą porażką włoskiej drużyny. Real Madryt wygrał aż 4:1 i obronił Puchar Europy stając się pierwszą drużyną, która tego dokonała po reformie tych rozgrywek w 1993 roku. Ostatnim klubem, który zdobywał Puchar Europy dwa razy z rzędu był włoski AC Milan wygrywając to trofeum w latach 1989 i 1990.

Sytuacja ta pokazuje jak bardzo ludzie boją się ataków i zamachów terrorystycznych. Wydarzenia z Londynu, gdzie zginęło 7 osób a kilkadziesiąt zostało rannych pokazują, że Europa nie jest bezpieczna i zagrożenie może czaić się wszędzie. Mimo to dalej słyszymy politycznie poprawne głosy o jednostkowych “incydentach” czy ataków szaleństwa. Wybuch paniki w stolicy włoskiego Piemontu jest pokłosiem kolejnych krwawych zamachów terrorystycznych dokonywanych przez islamskich fanatyków.

JAK TO SKOMENTUJESZ? ZOBACZ WIĘCEJ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here