Donald Tusk: Podpiszę się pod sankcjami wobec Polski

Można się było tego spodziewać. Donald Tusk ostrzegł Polskę, że jeśli nie wykaże się “solidarnością europejską”, ulegając wszystkim nakazom Brukseli, spotkają ją poważne konsekwencje.

Unia i Komisja Europejska wymagają od naszego kraju między innymi niezwłocznego przyjęcia narzuconych przymusowo kwot imigrantów i zaprzestania wprowadzania zmian w sądownictwie.

Czytaj więcej poniżej
loading...

Temat sankcji dla Polski na razie został odłożony na później, bo wiceszef Komisji Europejskiej Frans Timmermans nie otrzymał na spotkaniu europejskich ministrów takiego wsparcia ze strony większości państw członkowskich, na jakie liczył .

Jeśli polski rząd będzie zdecydowany, jako jeden z dwóch, trzech w Europie, nie uczestniczyć w solidarnym poddziale obowiązków w sprawie uchodźców, będzie się to wiązało z konsekwencjami. Takie są zasady w Europie – oznajmił Donald Tusk.

Wielu w polskiej prawicy zastanawia się, jak Polak w Brukseli może lobbować za karami dla własnego kraju, których konsekwencję poniosą przecież obywatele, a nie partia rządząca, której Tusk tak nie lubi.

Były premier Polski przyznał, że jeśli instytucje europejskie wspólnie postanowią radykalnie ukarać Polskę, to oczywiście podpisze się pod odpowiednimi dokumentami jako szef RE, jeśli będzie ona działała wspólnie m.in. z Komisją Europejską.

Czy zadrży mu ręka?


Jak to skomentujesz? ⇓ |

CZYTAJ WIĘCEJ>

26 KOMENTARZE

   • Wskaż przepisy które nakazują nam Polsce przyjąć najgorszy sort świata-dzikusów z afrykańskiego buszu? Co oni będą tu robić? Pracować na ciebie czy ty na nich??Gdy Polska wstępowała do UE to o uchodźcach nie było mowy do tego Merkel ich do Niemiec zaprosiła I Z ŻADNYM KRAJEM EUROPEJSKIM NIE UZGADNIAŁA!!tERAZ ICH WIĘĆEJ NIŻ MRÓWEK I WIELKI PROBLEM BO ZWALA WINE I KONSEKWENCJE NA INNE KRAJE.

    21

    22
   • mam w dupie to co piszesz nieuku

    Bolesław Bierut (ur. 18 kwietnia 1892[b] w Rurach Brygidkowskich, zm. 12 marca 1956 w Moskwie) – polski polityk, działacz komunistyczny, agent NKWD[2], Przewodniczący Krajowej Rady Narodowej (KRN) (1944), prezydent KRN (1944-47), prezydent RP od 1947 (po sfałszowanych wyborach), przywódca PZPR (od 1948 roku jako sekretarz generalny, a od 17 marca 1954 I sekretarz KC), prezes Rady Ministrów PRL od 1952, poseł na Sejm PRL I kadencji, członek Komisji Wojskowej Biura Politycznego KC PZPR nadzorującej ludowe Wojsko Polskie od maja 1949.

    0

    3
   • krysta56 gdyby nie PIS już dziś byś miała maczete nad swoim łbem albo bys wybrała ISLAM ALBO TO DRUGIE CZYLI………..DOPOWIEDZ SOBIE SAM PIS nie przestrzega prawa wg ciebie czego ci brakuje wolności jak tak bo wy wszyscy tak mówicie tylko nie potraficie odpowiedzieć gdzie w którym czasie i w jaki sposób czujesz się zniewolona tylko przestań pieprzyć o Trybunale bo to nawet już nie jest śmieszne czy o pozbawieniu ubeckich świń częsci emerytur .. Ja na miejscu rządu dałbym tym debilom po 1000 zł o pozbawił majątków i to w expresowym tempie to trwa za długo jaki jest problem jak najszybciej wyeliminować tych po Moskiewskiej szkole i współpracowników z NKWD czy GRU od nich trzeba zacząć 70%by już miało zabrane emerytury

    8

    3
  • a Polska ma moralny obowiązek przestrzegać prawa unijnego w każdym przypadku.Jeżeli z czymś się nie zgadza może negocjować w sprawie ,a nie odrzucać wszystko.Jeżeli PIS chce tylko pieniędzy nie dając nic w zamian to powinna sobie swoją unię stworzyć a tą opuścić.Tylko do nas nikt nie będzie chciał przystąpic.Stoczyliśmy się prawie na polityczne dno /niestety/.A jak będą chcieli unię opuścić to społeczeństwo wyjdzie na ulicę

   61

   36
   • Bierz napaleńcu do siebie uchodźców i przestrzegaj prawa tylko pamiętaj – oni nie będą u ciebie prawa przestrzegać .. ale tym unia to już sie nie przejmuje.
    Dlaczego unia na nich nie nałoży sankcji za demolki i zamachy. Do kamieniołomów z nimi, nich odpracują gościnnosc europejską a nie za darmo wszystko mają bo im się należy. PIERDOLE TAKIE UNIJNE PRAWO …

    18

    20
   • Ja osobiście wyjdę na ulicę Z flagą i orkiestrą aby świętować decyzję wyjścia z tego burdelu który i tak się rozleci i to niedługo , oczywiście mam na myśli UE ! To sama mafia ! Z tego uczestnictwa wynika więcej złego niż dobrego ! Wejdż choćby na youtube i wsłuchaj się w głos europarlamentarzystów z różnych krajów i wyciągnij wnioski . Rozpad tego dziadostwa jest bliższy niż myślisz ! Dlatego na ulicę to wyjdz Sobie z żoną i dziećmi jak masz pospacerować , dopóki są wolne od gości Merkel !

    6

    0
 1. Ty bezczelny typie ,ty juz swoje plany na bok i powoli przygotuj sie do wskoczenia sukni iprzyszykuj leb do tyrbana ,ocywiscie pod warunkiem , jak zostanie jeszcze na karku…….! Nagrobka tez juz nie ma co szykowac , bo jak psychopata koreanski wodz wystrzeli rakiety , to wszystko zrowna z ziemia ……..TRUMP -PIERWSZY PREZYDENT SWIATA Z JAJAMI POWSTRZYMUJE KOREANCZYKA PRZED ODPALENIEM RAKIET, ALE CI ,KIEDY ZNISZCZA JEGO AMERYKE – ON zdazy zniszczyc to ,co zostanie jeszcze na tej tak pieknej ZIEMI – SZKODA ,ALE NIE MA INNEJ OPCJI……MARINE LE PEN – TRUMP TO BULO JEDYNE OCALENIE SWIATA , ALE TAK SZCZERZE MOWIAC – BOG I TAK DLUGO PATRZYL NA TE BRUTALNA ROZWIAZLOSC TEJ CYWILIZACJI I NIE SADZE , ZE TERAZ TEZ OKAZE MILOSIERDZIE -LIMIT DOZWOLONY ZOSTAL PRZEKROCZONY JUZ DAWNO, TAK DLUZEJ ZYC NIE MOZNA ….a ty kreaturo podpisuj sankcje na POLSKE –na ciebie juz czekaja sankcje tam – w gorze ,gdzie czeka KTOS , z KIM nikt nie wygra ,a zwlaszcza takie gnidy jak ty !!!!!!!!!!!!!

  25

  44
 2. Aż dziw mnie bierze że jeszcze jest ktokolwiek, kto ma wątpliwości co do tego, że ten ryży szmaciarz jest zdrajcą naszego kraju.

  0

  0

ZOSTAW ODPOWIEDŹ