To będzie referendum, w którym naprawdę zdecydują Polacy! Zobacz, jakie robiła PO

Referendum planowane na przyszły rok ws. zmiany konstytucji RP będzie realnym przejawem demokracji bezpośredniej. Pozwolimy sobie przypomnieć, w jaki sposób “dawali się wypowiedzieć obywatelom” przedstawiciele rządu PO-PSL.

W 2015 roku w Polsce odbyło się referendum w sprawie finansowania partii politycznych z budżetu. Abstrahując od tego, że nie było ono wiążące, bo jakiś geniusz wprowadził próg frekwencyjny, to śmieszne było samo pytanie w nim zawarte.

Czytaj więcej poniżej
loading...

Polacy zostali przez Platformę Obywatelską i PSL zapytani, czy są za zmianą sposobu finansowania partii politycznych. Zapomnieli jednak poinformować, na jaki.

Stąd też tak naprawdę, gdyby nawet na referendum poszła wymagana połowa uprawnionych, to władza i tak mogłaby zmienić sposób finansowania partii na taki, jaki byłby wygodny dla niej samej.

Takiego kabaretu w swoim referendum konstytucyjnym nie ma zamiaru odstawić Prawo i Sprawiedliwość. Tak przynajmniej twierdzi prezydent Andrzej Duda.

Nie mam w tej chwili precyzyjnej koncepcji co do tego, kiedy chcę zamknąć listę pytań. Chciałbym, żeby to referendum odbyło się w 2018 roku, ponieważ dla mnie szczególny rok. Rok stulecia niepodległości – powiedział prezydent Andrzej Duda w wywiadzie dla RDC i 300polityka.pl.

Tak, można w zasadzie powiedzieć, że to pierwsze pytanie, czy powinna być nowa Konstytucja. natomiast generalnie chciałbym, żeby odbyło się referendum, w którym będzie dużo pytań. To nie na zasadzie jedno pytanie, dwa pytania. Może nie kilkadziesiąt, nie przesadzajmy, bo to w końcu nie ankieta, natomiast powiedzmy, że nawet kilkanaście pytań być może – mówił prezydent.

I to ma sens! No bo wyobraża sobie ktoś, że obecna władza – w stylu Platformy Obywatelskiej – zadaje zamknięte pytanie “czy jesteś za zmianą konstytucji RP”?


Jak to skomentujesz? ⇓ |

CZYTAJ WIĘCEJ>

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ