Petru: Niech PiS nie gmera w konstytucji, my ją zmienimy!

Ryszard Petru powraca w wielkim stylu. I znów zapędził się w swoich “demokratycznych” wywodach. Jego zdaniem, nie można “gmerać” w konstytucji. No, chyba że do władzy dojdzie Nowoczesna…

Czasami trudno jest uwierzyć, że Ryszard Petru powiedział to, co powiedział. Tym razem jednak swoje zdanie wyraził na Twitterze.

“.Nowoczesna sprzeciwia się gmeraniu w Konstytucji za PiS. Ale jako .Nowoczesna trzeba przypomnieć, ze mamy propozycje istotnych zmian w Konstytucji” – przekazał Petru i… zaczął wymieniać, co jego partia ma zamiar zmienić w ustroju Rzeczypospolitej.

Czytaj więcej poniżej
loading...

“Zmian tych nie będzie można przeprowadzić w tej kadencji Sejmu” – zaznaczył na początku i przeszedł do punktów:

1. Ograniczenie wladzy Prezydenta
2. Wprowadzenie dwukadencyjności poslow
3. Umozliwienie wprowadzenia € w Polsce
4. Likwidację Senatu
5. Zasade zrownoważonego budżetu
6. Zagwarantowanie świeckości państwa

Najwyraźniej poseł Petru jest przekonany, że demokratyczne jest wszystko, co robi jego ugrupowanie i partie z nim sympatyzujące.

W jego rozumieniu, w konstytucji zmian wprowadzać nie można – pod warunkiem, że nie są one takie, które sam uważa za stosowne, jak wprowadzenie waluty euro, czemu przeciwna jest znaczna większość Polaków.

Jeśli będziemy patrzeć na sondaże, to nic nie zmienimy – powiedział kilka tygodni temu Petru.


Jak to skomentujesz? ⇓ |

CZYTAJ WIĘCEJ>

8 KOMENTARZE

  1. Szanowna Ekscelencja Petru nigdy nie odpusci -odpuscisz,odpuscisz ,wojna nuklearna na dniach moze wybuchnac , nic o tym nie wiesz ?To do tego czasu wybij sobie zmiany KONSTYTUCJI , a zamiast tego przygotuj zapas gaci – jak bedziesz sral ze strachu ,bo to normalne w przypadku ludzi twojego pokroju TCHORZE MOCNI W GEBIE i dalej my PISOWCY ostrzegamy : ZOSTAW CHLOPTASIU PIS W SPOKOJU ,trzymaj sie z daleka ,bo ludziom puszcza w koncu nerwy i ktos z PISOWCOW , A TO TWARDZI MEZCZYZNI – TROCHE ODMIENI TWOJ MARNY WYGLAD -JAK SPUCHNIESZ ,BEDZIESZ KORZYSTNIEJ WYGLADAL CIALA CI PRZYBEDZIE TROCHE NA TYCH CHUDYCH NOGACH DAMSKICH ,ale na rozum juz za pozno………..

    8

    0
  2. Zlapal Turek Tatarzyna, … Jakie zmiany może wprowadzić do Konstytucji ugrupowanie, które ma 0% szans na uzyskanie progu wyborczego?

    4

    0

ZOSTAW ODPOWIEDŹ