Czy zagłosujesz za wprowadzeniem w Polsce systemu prezydenckiego? [GŁOSUJ]

“W 2018 roku, w stulecie niepodległości, powinno się odbyć referendum ws. konstytucji” – powiedział Andrzej Duda. “Naród polski powinien się wypowiedzieć co do przyszłości ustrojowej swojego państwa” – powiedział dziś prezydent Andrzej Duda. GŁOSUJ PONIŻEJ

Jednak, jeśli potwierdzą się informacje, które jako pierwsze podała 300POLITYKA, a naród w referendum zdecyduje o zmianie konstytucji, Polska może zmienić się o 180 stopni!

Czytaj więcej poniżej
loading...

Według informacji 300POLITYKI, może chodzić o walkę o model prezydencki. W maju ma mieć miejsce jeszcze kilka inicjatyw prezydenta Dudy pokazujących jego ambicje do odegrania większej roli.

Mowa o systemie prezydenckim na wzór amerykański czy francuski, gdzie prezydent nie stanowi jedynie funkcji reprezentacyjnej (jak w polskiej demokracji parlamentarnej), ale sprawuje realną władzę

Zmiany mogłyby również zmniejszyć liczbę posłów.

Co na To Polacy? Weź udział w głosowaniu poniżej:

Czy zagłosujesz w referendum za wprowadzeniem w Polsce systemu prezydenckiego na wzór amerykański?

Pokaż wyniki

Loading ... Loading ...

Jak to skomentujesz? ⇓ |

CZYTAJ WIĘCEJ>

10 KOMENTARZE

  • No cóż, Mała Konstytucja Wałęsy, dawała większe uprawnienia Prezydentowi, jednak bawidamek Kwaśniewski zrobił z prezydentury, w zasadzie, funkcję reprezentacyjną.

   28

   0
 1. Święty o Trzeciej Wojnie Światowej: „stamtąd, z Syrii, wszystko się zacznie”
  Hierarcha Cerkwi Cypru opowiedział o przyszłości Unii Europejskiej i III Wojnie Światowej

  a
  Nikozja, 27 kwietnia 2017 r.

  Europę można porównać do uczty, która zbliża się do końca. W latach 2017-2018 Projekt Europejski zostanie zakończony. Powiedział o tym w swoim wywiadzie Metropolita Morfu Cypryjskiej Cerkwi Prawosławnej Neofit na stronie AgionOros.ru.

  „Widzimy, jak Unia Europejska się rozpada, pozostaje tylko niemiecka Europa silnych, z którą my (Cypryjczycy) związku mieć nie będziemy. Niestety, (jako naród) postawiliśmy nie na tego konia. Oddalenie się Europy od Prawosławia miało konsekwencje moralne: zalegalizowano rozpustę, bałwochwalstwo i ubóstwienie ciała.

  Wielki Serbski Święty Mikołaj Velimirovic (1880-1956) dziesiątki lat temu pisał: „Europejczycy zbudowali sojusz oparty na śmierci i zawarli pakt z Papieżem. Jest to najbardziej oczywiste wydarzenie w historii ludzkości w ciągu ostatnich dwustu lat. Cała Europa pachnie śmiercią. Uniwersytety europejskie głoszą śmierć. Pisarze europejscy głoszą śmierć, politycy pracują dla śmierci, ich nauczyciele sieją śmierć w młode dusze. Europa nie chce wiedzieć o życiu po śmierci. Bracia moi, tragedia Europy jest w tym, że ona odrzuciła Królestwo Życia Wiecznego.”

  Trzecia Wojna Światowa rozpoczęła się sześć lat temu w Syrii. Przepowiedział to Święty Mąż Boży Metropolita Sisanii i Siátisty Antonij Compos (1920-2005). Krótko przed swoją śmiercią powiedział: „Kiedy zacznie się nieszczęście w Syrii – módlcie się. Stamtąd, z Syrii, wszystko się zacznie.”.

  a

  Modlitwa może przenosić góry. Z Bożą pomocą można uniknąć wszelkich wydarzeń lub zmniejszyć skutki zła. Bóg jest pełen miłości. Dlatego On i dopuści te wydarzenia, ponieważ my sami wraz z tym pseudo-światem (który zbudowaliśmy) z powodu swojej rozpusty, niewierności i chciwości idziemy prostą drogą do piekła” – podkreślił Metropolita.

  7

  0
  • TAK -TO AUTENTYCZNY PSEUDO-SWIAT -nareszcie w miare szczere slowa duchownego ,ktory powiedzial w liczbie mnogiej ,ze taki swiat zbudowalismy z powodu swojej rozpusty -dotychczas rozpustnikami bylismy wszyscy , ale nie “duchowni”. Poza tym smieszy mnie to slowo “Duchowni” -to wy sami nadaliscie te tytuly sobie, z kosciolow zrobiliscie nie domy boze ,a zezwoliliscie na pokaz mody ( ten smrod naftaliny i cuchnacych duchow – perfum ) te wasze kazania nudne ,beznadziejne ,nie mowiace praktycznie nic ,te staroswieckie rytualy ,ktore za czasow JEZUSA W OGOLE NIE BYLY ZNANE ! udzielanie sakramentow za pieniadze ,te polacie ziem i luksusowych parafii , nie wspomne o kosciolach wystrojonych jak choinki zamiast skromnych domow bozych -to wszystko stworzyliscie wy ,ktorzy daliscie przyklad materializmu , zboczenia ( pedofilia i lesbijstwo !) BYLISCIE PRZEKONANI , ZEPOD PLASZCZYKIEM KSIEDZA CZY TAM INNEGO -wszystko ukryjecie !Przez was nie ide do kosciolow !! Mam BOGA W SERCU i szczerze modle sie do niego w ciszy domu i czuje JEGO MOC !!!! Gdyby zstapil na ziemie i zobaczyl , co zrobiliscie z religii , a zreszta ON o wszystkim juz wie….To nie ON ZADAL HIERARCHII W DUCHOWIENSTWIE – MIELI BYC WSZYSCY ROWNI – zdejmijcie z tych poteznych bebechow te klaunowskie szaty , te czapki jak pingwiny , te lancuchy z wielkimi krzyzami ,te sygnety !!!!! Ubierzcie sie skromnie jak normalni ludzie i na was spoczywa obowiazek nawrocenia swiata – dosyc juz tych proboszczow , wikarych ,biskupow i tej beznadziejnej hierarchii – JEST TYLKO BOG i to on wybiera ANIOLOW STROZOW ,tylko do niego nalezy wladza i tak POZOSTANIE czy to sie wam podoba czy nie “metropolito”-porzuccie te swoje tytuly i wroccie do wiary ,nawolujac narody w sposob skromny a nie latacie po kosciele z tacami i “CO LASKA” lub ” Bog zaplac ‘ A CO TY MARNY PROCHU ROZKAZUJESZ BOGU ,ZEBY ZAPLACIL – jak on wam zaplaci to szybko wyleca wam z tych niby “swietych lbow” wasze tytuly , to tak jak Komorowski – najpierw zabili PREZYDENTA LECHA – a potem dopadli jak wataha dzikich do wladzy -Komorowski nazwal tez siebie prezydentem. ale BOG pozostawil drugiego blizniaka JAROSLAWA- nie na prozno,narod polski kocha go za krysztalowa UCZCIWOSC – A TO JEST WIELKI DAR i gleboka wiare w BOGA – TACY JAK ON NA PEWNO NIE POJDZIE DO PIEKLA(bardzo mozliwe – tez wymyslonego przez was ) Szegolnie na Podlasiu zyje sie dobrze ksiezulkom -TEN BIEDNY BEZ SZKOLY ROLNIK WIERZY ,ze byle sutann to juz swiety ,a ty ‘metropolito” dobrze wiesz o tym -nawroccie sie najpierw sami to wy skladaliscie sluby BOGU , ale on nie wymyslal rowniez zadnych slubow…….a tak nawiasem ,co to znaczy ” metropolita” czy “ekscelencja odpowie na to pytanie ?

   1

   2
 2. Jestem za Tak,ale nie chce Konstytucji ani PO-SLD-Komuszej ,PIS-wskiej Chcę konstytucji Polskiej,która gwarantuje Wolność, Prawa do Własności,do Obrony tej własności.Polskim rządem będzie ten ,który da Prawo Konstytucyjne do posiadania broni palnej centralnego zapłonu,gdzie tylko SAD możne mnie jej pozbawić za przestępstwo z jej użyciem.W Konstytucji maja byc zawarte prawa zgodne z naturą,tradycja ,historia Polski,Prawo do Życia itp.

  23

  0
 3. Trzeba to mocno przemyślec… Jeśli tak to za tym muszą iść zmiany konstytucyjne, sądy, parlament, itd….dużo roboty, a do tego rudy z bandą nie dopuszczą.

  12

  0
 4. jestem za zmiana KONSTYTUCJI bo ta KONSTYTUCJA byla zobiona tylko dla wybranych a reszta narodu wcale nie chronila KONSTYTUCJA po 89 ludzie zostali pozostawieni bez zadnego prawa nie mielismy sie do kogo zwrucic nawet nie chronila nas KONSTYTUCJA ale za to chronila dotej pory komunistow i dlatego jestem za zmiana DZIEKUJE PANU PREZYDENTOWI I CALEMU RZADOWI PIS ZE MYSLA O NAS IO POLSCE BRAWO

  1

  0
 5. Tak to co napisala Pani Regina jest autentyczna prawda i trudno sie z tym nie zgodzic.Polecam warto przeczytac ,a wnioski z tego kazdy moze wyciagnac sam.Ja juz to zrobilam i jestem z Pania Regina 1–1.

  0

  0

ZOSTAW ODPOWIEDŹ