Czy Polska powinna wystąpić z Unii Europejskiej? [ZAGŁOSUJ]

⬇ Głosuj PONIŻEJ

Od lat trwają ogniste dyskusje pomiędzy zwolennikami Unii Europejskiej, a jej przeciwnikami. Obie strony przerzucają się argumentami za i przeciw. Obie również są bardzo pewne swoich racji. Europejska Wspólnota daje nam wiele korzyści, ale i bez wątpienia zmusza do wyrzeczeń.

W Polsce strona lewicowo-liberalna nie chce nawet słyszeć o ostrzejszej polemice z Brukselą, a tym bardziej o ewentualnym wystąpieniu ze Wspólnoty.

Czytaj więcej poniżej
loading...

Z kolei środowiska prawicowe i konserwatywne – często nie bez przyczyny – wytykają Unii, że ta godzi w suwerenność państw członkowskich.

Najgoręcej na linii Polska-UE było (i nadal jest) w ciągu ostatnich kilkunastu miesięcy. Powodami spięć Warszawy z Brukselą są m.in. kryzys uchodźczy (nie zgadzamy się na przymusową relokację migrantów) i zamieszanie wokół Trybunału Konstytucyjnego, które – w opinii rządu Beaty Szydło – nie powinno być tematem debat ogólnoeuropejskich.

Zdania odnośnie naszego członkostwa w UE są bardzo podzielone. Stąd ta sonda. Sprawdźmy, jakie jest zdanie Polaków!

Może dołączysz do nas na Twitterze? 🙂

Czy uważasz, że Polska powinna wyjść z Unii Europejskiej?

Pokaż wyniki

Loading ... Loading ...

Jak to skomentujesz? ⇓ |

CZYTAJ WIĘCEJ>

9 KOMENTARZE

 1. jesli chodzi o polske to troche za unią a troche przeciw bo unia i urzędnicy nie walczą z naszym rządem który rujnuje zycie polakom i robi coraz większą biede zamiast polacy dostawac więcej kasy to jest więcej głodu biedy i brak zdecydowanej wolnosci w sprawie zarabiania i decydowania o wszystkim unia powinna walczyc z naszym rządem drastycznie i sprawdzac kto biedny to powinna pomóc dac miliony np 500000euro dla kazdego biednego polaka a rząd który nas rujnuje wytępic jak szczury i dac na pozarcie psom

  3

  8
 2. Te wszystkie wypowiedzi na tak stanowią o głupocie ludzkiej. Ja rozumiem, że Polacy nie gęsi też swój język mają …………. ale rozwój gospodarczy nas Polaków przyspieszony, Komisja Wenecka UE po naszej myśli zwykłych Polaków, i wiele innych wyliczanek można dokonać, ale przede wszystkim cieszą nas w tym mnie, wolne granice i możliwość poskarżenia się na złe rządy. W ostatnim przypadku to przede wszystkim pisowski a mówi Wam osoba z tamtych czasów

  20

  7
  • Wkrótce Unia Rothschildów, razem z USA i Izraelem da Ci wojnę, w której zginą wszystkie Twoje przekonania, razem z wszystkim dookoła, ale wtedy już będzie za późno, żeby zmienić poglądy.

   9

   12
 3. jak chcesz być w kraju niewoli kolonizacyjnej to zostań w unii i zaiwaniaj po 15 -godz a złoto carskie zagrabione wkrótce się skonczy i koniec ekonomii na ten czas Rosjanie dopiero teraz zrozumieli kto robił ze słowian doświadczenia ekonomiczne nowoczesnej niewoli Kołczak sporo przekazał złota za ocean!!!!!!

  4

  14
 4. Wylot z UE oznacza wylot ze Wspólnego Rynku, a w konsekwencji wylot zagranicznych przedsiębiorstw z PL; kryzys gospodarczy na niespotykaną skalę, tym bardziej ze nie mamy swojego ‘City’ tak jak Londyn. O kwestiach cywilizacyjnych nawet nie wspomnę.

  21

  1
 5. PiS PO, swetru, SLD, PSL, aws, i co tam jeszcze było rozsprzedali nasz kraj z przemysłu zostały strzępy, kiedyś np posłów cukrownie produkowały i cukier był tani, teraz cukier jest w polskich paczkach ale niemiecki, zakazali wędzenia bo jest to niezdrowe, ale co w zamian chemia, a czy ona jest zdrowa? Zakłady chemiczne te co zostały tez zreszta w polskich rękach nie sa, kolanie poprzedni rząd prawie puścił, ale PiS zadbał zeby mieć co puścić zeby i sobie kieszenie napchać… ludzie śpicie? Od 26 lat okradają was wszystkie rządy jakie były traktują Polskę i polakow jak dojna krowę, a wy cały czas wierzycie ze oni to robią dla was, EU to jest samo zło, a polscy politycy to sa zdrajcy wszyscy po jednych pieniądzach!!!

  2

  12

ZOSTAW ODPOWIEDŹ