PiS nie chce honorować zobowiązań PO ws. przyjęcia 7 tys. uchodźców

fot. Kancelaria Premiera RP

Merkel coraz bardziej naciska, a nowy rząd coraz zacieklej się broni. Premier Beata Szydło oraz większość innych przedstawicieli nowej władzy, nie chcą przyjęcia “obiecanej” grupy imigrantów, mającej liczyć 7 tys. ludzi.

– Polska nie jest na to gotowa – powtarza nasza Pani premier. Prawo i Sprawiedliwość od początku opowiadało się za nieprzyjmowaniem żadnych obcych kulturowo przybyszów “na garnuszek państwa”. Słowa zdaje się dotrzymują i robią wszystko, aby “odkręcić” zobowiązania złożone przez Ewę Kopacz.

– Polska przyjmie uchodźców, gdy będą gwarancje bezpieczeństwa, a te po zamachach terrorystycznych w Paryżu stoją pod znakiem zapytania – oświadczył Konrad Szymański, który w rządzie Beaty Szydło ma być ministrem ds. europejskich.

Szymański ocenił, że wobec tragicznych wydarzeń w Paryżu Polska nie widzi politycznych możliwości wykonania decyzji o relokacji uchodźców.

Zgodnie z dotychczasowymi zobowiązaniami polskiego rządu, pierwsze grupy głównie syryjskich uchodźców, relokowanych z Włoch i Grecji oraz przybyłych z Libanu, mają trafić do Polski w 2016 roku. Ostatecznie mielibyśmy przyjąć około 7 tysięcy ludzi w ciągu dwóch lat. W kwestii uchodźców Polska stoi na stanowisku, że potrzebne jest jak najszybsze wcielenie planu, który ma zabezpieczyć granice i umożliwić dokonanie rozróżnienia pomiędzy uchodźców a imigrantów ekonomicznych

9 KOMENTARZE

 1. jesli postawia sie makreli i nie wpuszcza kozodymaczy do polski to zyskaja duzo poparcia wsrod narodu polskiego,a to przelozy sie na dalsze rozliczanie zlodzieji z PO.

  30

  2
  • pomijając Twoje jawnie widoczne poglądy polityczne to trzeba przyznać otwarcie że PiS wygrał właśnie dzięki postawie antyimigranckiej. więc jeśli będą robić rzeczy o których mówili przed wyborami to tylko dotrzymają słowa, a jeśli nie będą tego robić to naród się zbuntuje i zostaną szybko wykopani z rządu. Trzeba było wziać Korwina bo on się by z UE nie pierdolił w tańcu

   18

   3
   • Korwin już jest w Parlamencie Europejskim. Jakiś słabo mu ten taniec tam wychodzi…Unia taka strasznie dla niego bee ale gaźa posła PE już nie taka zla. Mimo to fotel prezydenta Polski mu milszy? Demagogiem to może on i jest ale zasciankowym. Jest w sercu europejskiej machiny? Niech włączy swoją erudycje tam!

    3

    0

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here