Islamski terror w Europie trwa. Belgijskie władze do mieszkańców: Nie podchodźcie do okien!

W niedzielę w centrum Brukseli trwały akcje wojska i antyterrorystów. Służby apelowały do mieszkańców Belgii aby nie wychodzili z domów i nie podchodzili do okien, gdyż mogliby zostać zastrzeleni. W Brukseli wprowadzono czwarty, najwyższy stopień zagrożenia atakami terrorystycznymi.

W działaniach udział biorą najlepiej wyszkolone oddziały komandosów, wojsko i antyterroryści. Bruksela panikuje. Miasto wieczorem było puste, zamknięto kina, bary i sklepy. Nakazano również odwołanie imprez masowych oraz zablokowano możliwość zwiedzania muzeów. Po raz pierwszy od czasów drugiej wojny światowej zamknięto również synagogi.

Strach przed islamskimi ekstremistami jest coraz większy. Miejscowa policja przypuszcza, że Salah – organizator wielu zamachów – powrócił do Brukseli i planuje kolejną masakrę. Wciąż trwa obława na muzułmańskich morderców.

Wciąż należy robić wszystko, aby chronić życie swoje i bliskich. Belgijskie służby bezpieczeństwa apelują, aby nie kusić ISIS, nie pojawiać się w oknach swoich mieszkań oraz nie tworzyć dużych skupisk ludzkich (np. na ulicach, w sklepach czy galeriach handlowych).

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here